£900 000 na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji w ogrzewaniu domów w West Midlands

Ponad 900 000 funtów zostało przekazanych na cele charytatywne, które mają pomóc rodzinom w West Midlands w utrzymaniu ciepła w ich domach.

Act on Energy, członek regionalnej grupy Energy Redress Scheme, otrzymał w sumie 909 358 funtów w ramach programu redukcji zużycia energii.

Finansowanie zostało przekazane przez Energy Savings Trust, który wykorzystuje pieniądze zebrane przez regulatora Ofgem od firm energetycznych.

Grant wykorzystany w ramach programu Warmer Homes West Midlands, utworzonego w celu pomocy w utrzymaniu ciepła gospodarstwom domowym w regionie.

Dyrektor naczelna organizacji charytatywnej, Rachel Jones, powiedziała: „Ten ekscytujący program, który pojawia się w krytycznym momencie, umożliwiając gospodarstwom domowym ciepło, ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza podczas obecnej pandemii koronawirusa. Zapewnia on wsparcie i wskazówki potrzebne do życia w ciepłych i przystępnych cenach.

„Program umożliwi nam również rekrutację pracowników pomocowych bezpośrednio w społeczności lokalnej, dzięki czemu będziemy mogli naprawdę zrozumieć i wspierać potrzeby społeczności oraz współpracować nad wpływem osób, które żyją w ubóstwie energetycznym”.

Program wspomoże ponad 7000 gospodarstw domowych, stworzy miejsca pracy i pomoże w realizacji celu West Midlands Combined Authority (WMCA), jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2041 roku.

Program poprawi również zdrowie i samopoczucie osób z wcześniej występującymi schorzeniami związanymi z zimnem i wilgocią poprzez porady dotyczące oszczędzania energii, środki oszczędzania energii i porady dotyczące zadłużenia.

Burmistrz West Midlands Andy Street powiedział: „WMCA nadal jest całkowicie zaangażowana w rozwiązanie problemu kryzysowego klimatu w regionie do 2041 r., A rozwiązanie problemu ubóstwa energetycznego jest kluczową częścią tych planów. Dlatego program Warmer Homes West Midlands jest tak ważny, a ja jestem zadowolony, że otrzymaliśmy nowe fundusze na usprawnienie naszej pracy.

„Oprócz zwiększania efektywności energetycznej domów poprzez pomaganie ludziom w ich ogrzewaniu, rozwiązanie problemu ubóstwa energetycznego pomoże również poprawić zdrowie ludzi poprzez wyeliminowanie wilgotnych domów i poprawić ich sytuację ekonomiczną poprzez zmniejszenie rachunków za energię”.

Act on Energy, członek grupy zadaniowej WMCA ds. Ubóstwa energetycznego powołanej przez Energy Capital, ma nadzieję, że projekt rozwiąże ten problem.

Próbowaliśmy dowiedzieć się jak i gdzie aplikować o pomoc lub grant z pieniędzy, które otrzymała powyższa instytucja. Niestety nie znaleźliśmy odpowiedzi na nasze pytania. Skontaktowaliśmy się z odpowiednimi organizacjami i uaktualnimy Was kiedy odpowiedzą!

Możecie przeczytać więcej o Energy Redress Scheme po polsku pod poniższym linkiem:

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&nv=1&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=en&u=https://energyredress.com/&usg=ALkJrhg0fz2YgHCIIr6Bvq5rMYi8bqJv0A

(Tłumaczenie strony przez Google)

Dodaj komentarz