Już niedługo w West Bromwich pojawią się hulajnogi elektryczne – droższe niż samochody

Skutery elektryczne mogą pojawić się na ulicach West Bromwich w przyszłym roku, jeśli radni dadzą zielone światło do przyłączenia się do największego programu pilotażowego w kraju.

Dostępnych będzie aż 50 urządzeń zasilanych energią elektryczną, które pomogą zmniejszyć korki i zanieczyszczenie powietrza.

Ale program pilotażowy już okazał się kontrowersyjny po doniesieniach o antyspołecznych zachowaniach i przestępczości w innych miastach.

W raporcie dla członków rady gabinetu Sandwell ostrzegają: „W centrum miasta West Bromwich, szczególnie wieczorami, pojawiają się problemy związane z antyspołecznymi, zastraszającymi i przestępczymi zachowaniami.

„Istnieje ryzyko, że skutery używane w testach mogą być zaangażowane w takie zachowanie lub na nie wpływać”.

W Coventry program został zatrzymany zaledwie pięć dni po tym, jak kierowcy korzystali z nich w strefach dla pieszych, podczas gdy w Birmingham obowiązuje policyjny zakaz ich używania po godzinie 22:00.

Szefowie ratusza twierdzą, że potrzebna jest lepsza komunikacja między kupcami, radą i policją, aby zapobiec powtórce w West Bromwich.

Stwierdzając, że główną korzyścią byłby mniejszy ruch uliczny i obniżenie poziomu tlenków azotu, urzędnicy ds. Ochrony środowiska dodali: „Skutery elektryczne nie zanieczyszczają powietrza. Próba może stanowić alternatywę dla prywatnego samochodu na krótkie podróże i przyczynić się do poprawy jakości powietrza. ”

Obszar pilotażowy rozciągnie się od Hawthorns w West Bromwich do Black Lake i obejmie całe centrum miasta.

Dorośli z aktualnym prawem jazdy będą mogli wypożyczyć skutery za 20 pensów za minutę lub 12 funtów za godzinę.

Prędkość pojazdów elektrycznych będzie ograniczona do 10 mil na godzinę, a użytkownicy będą wykluczeni z miejskich stref wyłączonych z ruchu pieszego przy High Street i New Square Shopping Centre.

Czy £12 za godzinę to według Was dobra cena? E-scooter można kupić online już od £250 więc jego koszt zwróciłby się po 21 godzinach jazdy.

Jeśli jednak wolisz jazdę samochodem, najtańszy wynajem na 24 godziny to około £50 czyli aż £94 taniej niż wynajem skutera.

Dodaj komentarz