Były starszy sierżant, który stanął na rondzie ze znakiem “poszukuję pracy”, ma od dziś nową posadę, po tym jak 400 poprzednich pracodawców odrzyciło jego aplikacje.

Wayne Taylor, 46 lat, z Wrexham zaczyna swoją nową rolę jako specjalista inżynier w firmie w pobliżu jego miejsca zamieszkania.

Pan Taylor zarabiał 45 000 funtów, kiedy w grudniu 2011r. wyjechał z 26 Pułku Artylerii Królewskiej, ale w chwili opuszczenia armii mógł znaleźć pracę tylko za minimalne wynagrodzenie. Powiedział: “Kłopot z próbą zdobycia pracy, jeśli jesteś z wojska, jest taki, że patrzą na nas i myślą, że jesteśmy tam tylko, aby zabijać ludzi … to jest okrutne, ale tak jest”. Podjąwszy zdecydowane kroki, w zeszlym miesiącu zdecydował się stanąć na rondzie w Chester z ręcznie wykonanym znakiem. Po tym jak sprawa trafiła na nagłówki gazet, 46-latek został zasypany ponad tysiącem e-maili.

Jego nowi pracodawcy, którzy nie zostali wymienieni, skontaktowali się z nim parę dni po przeczytaniu jego historii. Firma zapewnia specjalistyczne usługi inżynieryjne dla przemysłu naftowego. Pan Taylor, który w zeszłym tygodniu ukończył kurs bezpieczeństwa, powiedział: “Nie zgodziłem się od razu. Czekałem i upewniłem się, że to stanowisko odpowiednie dla mnie. Już nie mogę się doczekać, aby dobrze wykorzystać moje umiejętności. ‘Naprawdę nie mogę się tego doczekać. Myślę, że to będzie moja ostatnia praca. Wygląda naprawdę dobrze i jest tam wiele możliwości “.

Taylor wstąpił do Armii w wieku 16 lat i służył przez 25 lat. Był w takich rajach jak Afganistan, Bośnia, Kosowo i Irlandia Północna. Po odejściu z Armii walczył o znalezienie pracy, którą uznał za odpowiednią do swoich umiejętności i ambicji. Przez krótki okres czasu pracował jako opiekun i oficer w areszcie więziennym, ale nie osiedlił się w żadnej stałej pozycji. Powiedział: “To było naprawdę trudne, więc myślałem, że nadszedł czas, aby być proaktywnym i spróbować czegoś innego. “Nie otrzymałem odpowiedzi na większość aplikacji, więc pomyślałem” idź i spróbuj “. To może zadziałać.

W ubiegłym miesiącu umieścił znak oznaczający “poszukiwane miejsce pracy” – wykształcony na wyższym poziomie – porozmawiaj ze mną proszę “, pojechał do Chester Business Park i wkrótce zaczął otrzymywać nowe oferty pracy. Powiedział: “Wiele osób się do mnie odezwało … odpowiedzi było bardzo wiele.” “Miałem ponad 1000 e-maili i próbowałem odpowiedzieć na każde z nich. Moja żona, Laura, musiała wziąć parę dni wolnych od pracy, żeby pomóc mi poradzić sobie z wszystkim. Telefon ciągle dzwonił.” Dodał: “Nie spodziewałem się takiej promocji. Wszystko działo się w bardzo szybkim tempie. Poszedłem do Chester Business Park, aby zostać zauważonym i tak się stało. Pomogło to podkreślić fakt, że wielu innych weteranów jest w tej samej sytuacji. Podnosi to świadomość tego problemu “. Pan i pani Taylor, lat 48, pobrali się w 2014 roku po spotkaniu online. Powiedziała: “Kiedy pracodawcy widzą jego CV z” wojskiem “, myślą tylko, że jest to” gruby rekrut “. – Ale mój mąż prowadził setki ludzi. Nie jest grubym squaddie.

Dodaj komentarz