Zmiany w podatku Road Tax: Kierowcy mogą w ciągu kilku miesięcy spotkać się z podwyżką o £400

Zmiany w PODATKU DROGOWYM, które mają wejść w życie od kwietnia 2021 r., mogą spowodować, że niektórzy kierowcy będą zmuszeni płacić dodatkowe 390 GBP rocznie za korzystanie z dróg.

Stawki “ulg podatkowych od samochodów” (BiK) dla modeli elektrycznych spadły z 16% do zera w kwietniu tego roku, aby zachęcić więcej kierowców do przejścia na pojazdy przyjazne dla środowiska. Dzięki aktualizacjom tysiące właścicieli samochodów elektrycznych nie płaciło podatku BiK za korzystanie z modelu elektrycznego.

Jednak opłaty wzrosną do jednego procenta dla modeli bezemisyjnych od 2021 roku, co może spowodować, że niektórzy użytkownicy dróg wydadzą setki dodatkowych funtów.

Nowa opłata w wysokości jednego procenta będzie oparta na poziomach dochodów i ogólnej wartości samochodu elektrycznego.

Oznacza to, że droższe pojazdy będą wiązały się z wyższymi kosztami, a niektórzy kierowcy mogą płacić prawie 400 funtów rocznie.

Mówią, że właściciele Tesla Model S Performance, którzy płacą 40-procentowy podatek dochodowy, mogą zobaczyć, jak ich opłaty BiK wzrosną do 32,26 GBP miesięcznie.

Oznaczałoby to wzrost całkowitych rocznych kosztów do 387,12 funtów, co może być zniechęcającą opłatą po roku niepewności finansowej.

Koszty będą niższe dla właścicieli nieco tańszych modeli elektrycznych, ale nadal będą wyższe niż obecnie płacą.

Pod Point twierdzi, że model Nissan Leaf za 29790 funtów miałby wartość BiK równą 297,90 funta.

Opłata ta byłaby następnie pomnożona przez własny poziom podatku dochodowego każdego kierowcy, co oznacza, że osoby z zaledwie 20-procentowym podatkiem zapłacą zaledwie 59,58 GBP rocznie.

Zwiększyłoby się to do 119,16 GBP rocznie w przypadku osób płacących 40-procentowy podatek dochodowy i 134,06 GBP rocznie w przypadku osób pobierających 45-procentowy podatek dochodowy.

W 2022 r. Opłaty wzrosną o kolejny procent, po czym koszty zostaną zamrożone na dodatkowe dwa lata.

Jednak opłaty BiK są nadal tańsze niż zwykłe stawki leasingowe, a niektórzy kierowcy oszczędzają od 30 do 40 procent.

Specjaliści od samochodów elektrycznych w Octopus Electric Vehicles ujawnili, że leasing pojazdów elektrycznych gwałtownie wzrósł w związku z nowymi propozycjami, ponieważ kierowcy desperacko przechodzą na modele elektryczne.

Firma twierdzi, że zamówienia w ramach programu wzrosły pięciokrotnie od kwietnia, ponieważ kierowcy w pełni wykorzystują oszczędności.

Fiona Howarth, dyrektor generalna Octopus Electric Vehicles, powiedziała, że nowe zmiany były „przełomem” dla motoryzacji.

Powiedziała: „Wpływ ostatnich sześciu miesięcy był oszałamiający.

Dodaj komentarz