Kobieta kłamała, że ma raka aby okraść znajomych

“Powiedziała mi, że umiera, a ja się na to nabrałem ”: kobieta udawała śmiertelnego raka, aby oszukać przyjaciół, aby zapłacili za wymarzony ślub.

Toni Standen ogoliła głowę, udzieliła wywiadów w gazetach i stwierdziła, że rak „rozprzestrzenił się na jej kości i narządy”

Kobieta sfałszowała nieuleczalną diagnozę raka, aby oszukać przyjaciół, aby zapłacili tysiące za jej wymarzony ślub.

To wyszukane oszustwo sprawiło, że zdrowa Toni Standen, lat 29, ogoliła głowę, udzieliła kilku emocjonujących wywiadów w gazetach – a nawet sfałszowała własną śmierć online.

Mówiąc przyjaciołom, że rak rozprzestrzenił się po jej ciele, powiedziała, że chce, aby jej tata, Derek, który faktycznie umierał na raka, mógł poprowadzić ją do ołtarza w dniu ślubu, zanim którykolwiek z nich umrze.

To skłoniło ich do założenia strony GoFundMe, aby zebrać fundusze na zapewnienie Standen i jej partnerowi Jamesowi „ślubu, na jaki zasługują”.

Standen grozi kara więzienia. Oszukała znajomych na ponad 8 tysięcy funtów.

Jej ojciec zmarł, zanim nadszedł wielki dzień, ale nagrane przez niego wideo zostało odtworzone podczas ślubu, co pozostawiło rodzinę i gości we łzach.

Jednak chwilę później Standen śmiał się i żartował. Jeden z gości powiedział: „Po wysłuchaniu wytrwałych słów ojca wstała i wygłosiła nienaganną mowę, opowiadając nawet kilka żartów.

„Jej matka i brat bardzo to przeżyli. Wszyscy po prostu wysłuchaliśmy przesłania ojca panny młodej zza grobu.

„Toni otrzymała nawet wiadomość wideo od Evertonu FC, dostarczoną przez jednego z najlepszych graczy. Śmiała się przez cały czas. ”

Po ślubie w Widnes, Cheshire, Standen i James, 52 lata, udali się do pobliskiego hotelu. Świadkowie twierdzą, że przed wyjazdem na miesiąc miodowy do Turcji przejrzała kartki ślubne, licząc pieniądze w środku.

Bezrobotnej Standen powiedziano teraz, że po przyznaniu się do oszustwa grozi jej więzienie, a najbliżsi nazywają to „ostateczną zdradą”.

Przyjaciółka Cheryl Aston, którą poznała na studiach, przekazała na rzecz społecznościowej zbiórki pieniędzy 525 funtów. Powiedziała: „Mogłaby zdobyć Oscara, jej aktorstwo było takie dobre. Oszukała nas wszystkich. Wszyscy byliśmy całkowicie wciągnięci.

„Powiedziała mi, że umiera i nabrałam się na to”.

Mama dwojga dzieci Cheryl, która była na weselu, dodała: „Pamiętam, jak mówiła mi, że jej rak wrócił i jest śmiertelny. Powiedziała mi, że rozprzestrzenił się na jej kości i narządy. Byłam zdruzgotana – wszyscy byli.

Pojawiając się w sądzie w Chester w zeszłym tygodniu, przyznała się do oszustwa w okresie od lutego 2019 roku do kwietnia 2020 roku.

Ale oszustwo zaczęło się w lipcu 2017 roku – pod jej panieńskim nazwiskiem Atherton – gdzie przeprowadziła wywiad w lokalnej gazecie, mówiąc, że ma raka.

W marcu zeszłego roku udzieliła drugiego wywiadu, ujawniając „druzgocące” wieści, że jej choroba była śmiertelna. Powiedziała również, że chce się związać, zanim Derek zachoruje na raka.

Standen rozmawiała z ECHO, kiedy szczegółowo opisała swoją walkę z rakiem.

Powiedziała: „Dostał się do mojego mózgu, kości – w tej chwili jest wszędzie – to bardzo rzadki rak”.

Po weselu – w kościele katolickim św. Bedy w Widnes – odbyło się przyjęcie dla 150 gości. Ale nawet po wielkim dniu kłamstwa wciąż się pojawiały.

W styczniu tego roku Standen powiedziała, że ma dwa miesiące życia, a jej narządy zaczęły zawodzić. W lutym na jej stronie na Facebooku napisano: „RIP TONI. Nasza urocza Toni zmarła zeszłej nocy, otoczona przyjaciółmi i rodziną … silna do końca. ”

Standen zrzuciła winę na hakerów.

Dodaj komentarz