Ewakuacja po zawaleniu się części tamy w Whaley Bridge

Serdeczni nieznajomi zabrali się do mediów społecznościowych, aby zaoferować pomoc i wsparcie osobom ewakuowanym z domów w Whaley Bridge.

Uważa się, że około 2000 osób mieszkających w dolnym obszarze doliny zostało zmuszonych do ucieczki przed obawami, że ściana zapory w zbiorniku Toddbrook może się zawalić.Dziś policja poprosiła mieszkańców o „niewielką liczbę nieruchomości” poniżej, w New Mills i Furness Vale, aby opuścili swoje domy.

Oczekuje się, że prace mające na celu stabilizację zapadającej się ściany zapory w zbiorniku Toddbrook będą kontynuowane przez całą noc i przez weekend.Agencja Ochrony Środowiska wydała wcześniej poważne ostrzeżenie o zagrożeniu życia.

Zamknięto firmy i drogi prowadzące do i z miasta, z funkcjonariuszami stojącymi na straży.

Jeśli jesteś ewakuowany do Chapel Leisure Centre i masz dzieci w wieku odbiór – Y7 możesz uzyskać BEZPŁATNĄ opiekę nad dziećmi naszym obozie aktywności w Chapel Primary School.

Wielu ewakuowanych szuka schronienia u przyjaciół i rodziny, a niektórzy z niecierpliwością oczekują wiadomości w Chapel High School.Już teraz ludzie zaczęli oferować swoje domy i usługi, aby pomóc rodzinom dotkniętym incydentem.

Dodaj komentarz